بلاگ

کتب مناسب استاد مطهری برای مطالعه در محرم و صفر

کتب مناسب استاد مطهری برای مطالعه در محرم و صفر/ با دسترسی آسان نسخه چاپی+ نسخه الکترونیکی

 

کتابهای مناسب برای مطالعه در محرم و صفر از آثار استاد شهید آیت الله مطهری: علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده اطلاعات بیشتر از هر کتاب بر روی نام آن کلیک کرده و یا نسخه چاپی این آثار را سفارش داده و در سراسر ایران دریافت کنند و یا نسخه الکترونیکی را دانلود نمایند.

 

حماسه حسینی، جلد اول (نسخه چاپی)

حماسه حسینی، جلد اول (نسخه الکترونیکی)

اين كتاب مجموعه‌اى است دوجلدى كه جلد اول آن شامل سخنرانيها و جلد دوم مشتمل بر نوشته‌ها و يادداشتهاى استاد شهيد مطهری درباره حادثه كربلاست. عناوين سخنرانيهاى جلد اول به ترتيب عبارتند از: حماسه حسينى، تحريفات در واقعه تاريخى كربلا، ماهيت قيام حسينى، تحليل واقعه عاشورا، شعارهاى عاشورا، عنصر امر به معروف و نهى از منكر در نهضت حسينى، عنصر تبليغ در نهضت حسينى. مطالب جلد دوم كه به مرور ايام نگاشته شده از نظر اجمال و تفصيل متفاوت مى‌باشد، به طورى كه برخى از آنها به صورت يك مقاله است و برخى ديگر چند سطرى بيش نيست و در موارد اندكى، مطلب با اشاره بيان شده است.

 

**********

 

ماهیت قیام حسینی (نسخه چاپی)

ماهیت قیام حسینی (نسخه الکترونیکی)

این کتاب،‌ فصل سوم کتاب حماسه حسینی (جلد 1) اثر استاد شهید مطهری است که به علت جذابیت مطالب آن و درخواستهای مکرر علاقه‌مندان آثار استاد شهید، به صورت مستقل نیز چاپ شده است.

در این کتاب عوامل سه گانه موثر در قیام امام حسین علیه السلام یعنی امتناع از بیعت، دعوت مردم کوفه و امر به معروف و نهی از منکر بیان شده و عامل اصلی عامل امر به معروف و نهی از منکر و منطق شهید در این راه معرفی گردیده است.

 

 

**********

 

عنصر حماسه در نهضت حسینی (نسخه چاپی)

عنصر حماسه در نهضت حسینی (نسخه الکترونیکی)

این کتاب، فصل اول کتاب حماسه حسینی (جلد 1) اثر استاد شهید مطهری است که به علت جذابیت مطالب آن و درخواستهای مکرر علاقه‌مندان آثار استاد شهید، به صورت مستقل نیز چاپ شده است.

در این کتاب دو چهره حادثه کربلا یعنی چهره مظلومیت و تراژدی و چهره حماسی این حادثه ترسیم شده و این نکته متذکر شده است که ما معمولا تنها به چهره تراژدیک این حادثه توجه داریم و کمتر به چهره حماسی آن می پردازیم.

 

**********

 

تحریفات در واقعه تاریخی کربلا (نسخه چاپی)

تحریفات در واقعه تاریخی کربلا (نسخه الکترونیکی)

این کتاب، فصل دوم کتاب حماسه حسینی (جلد 1) اثر استاد شهید مطهری است که به علت جذابیت مطالب آن و درخواستهای مکرر علاقه‌مندان آثار استاد شهید، به صورت مستقل نیز چاپ شده است.

 در این کتاب معنی تحریف و انواع آن بیان شده، سپس به عوامل تحریف پرداخته شده، آنگاه تحریفات معنوی حادثه کربلا مورد بحث واقع شده و در پایان وظیفه ما در برابر تحریفها بیان شده است.

 

 

**********

 

تحلیل واقعه عاشورا (نسخه چاپی)

تحلیل واقعه عاشورا (نسخه الکترونیکی)

این کتاب، فصل چهارم کتاب حماسه حسینی (جلد 1) اثر استاد شهید مطهری است که به علت جذابیت مطالب آن و درخواستهای مکرر علاقه‌مندان آثار استاد شهید، به صورت مستقل نیز چاپ شده است.

در این کتاب واقعه عاشورا با توجه به ریشه های آن از زمان پیامبر اسلام و فعالیت حزب اموی در تمام این دوران و با عنایت به روشن بینی امام حسین علیه السلام تحلیل تاریخی شده است.

 

**********

 

عنصر امر به معروف و نهی از منکر در نهضت حسینی (نسخه چاپی)

عنصر امر به معروف و نهی از منکر در نهضت حسینی (نسخه الکترونیکی)

این کتاب، فصل ششم کتاب حماسه حسینی (جلد 1) اثر استاد شهید مطهری است که به علت جذابیت مطالب آن و درخواستهای مکرر علاقه‌مندان آثار استاد شهید، به صورت مستقل نیز چاپ شده است.

در این کتاب ابتدا عوامل موثر در نهضت حسینی بیان شده و سپس ارزش هر یک از عوامل، ارزیابی شده است. سپس بحث مستوفایی درباره اصل امر به معروف و نهی از منکر صورت گرفته و آنگاه کارنامه ما در این اصل مهم اسلامی بررسی شده است.

 

 

**********

عنصر تبلیغ در نهضت حسینی:

این کتاب، فصل هفتم کتاب حماسه حسینی (جلد 1) اثر استاد شهید مطهری است که به علت جذابیت مطالب آن و درخواستهای مکرر علاقه‌مندان آثار استاد شهید، به صورت مستقل نیز چاپ شده است.

در این کتاب درباره این عناوین بحث شده است: معنی تبلیغ، وسائل و ابزار پیام رسانی، روش تبلیغ، روش‌های تبلیغی نهضت حسینی، حادثه کربلا تجسم عملی اسلام، نقش اهل بیت سیدالشهدا در تبلیغ نهضت حسینی، شرایط مبلغ و تاثیر تبلیغی اهل بیت امام(ع).

 

**********

 

علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده اطلاعات بیشتر از هر کتاب بر روی نام آن کلیک کرده و یا نسخه چاپی این آثار را سفارش داده و در سراسر ایران دریافت کنند و یا نسخه الکترونیکی را دانلود نمایند و یا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایند:

33954538__66961645__02537731522

انتشارات صدرا (مرکز نشرآثار استاد شهید مطهری)

بازگشت به فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.